І Всеукраїнська виставка «Сучасне "мистецтво вогню" України»

Среда, 21 января 2015

Источник: http://dvnshu.com

І Всеукраїнська виставка «Сучасне

З 16 січня по 8 лютого 2015 року у виставкових залах «Будинку художника» у Києві проходить І Всеукраїнська виставка «Сучасне "мистецтво вогню" України».

 

 

 

 

 

 

 

Основні напрямки експозиції: об’ємно-просторова пластика, панно, станково-декоративні композиції, декоративні посудини, арт-об’єкти для оздоблення архітектурного простору в матеріалах кераміки, скла, металу.

 
 

Найважливішою особливістю сучасного «мистецтва вогню» (кераміки, скла, металу), яке багато в чому на зламі ХХ-ХХІ ст.ст. визначає обличчя професійного декоративного мистецтва України, є прихильність до збереження в цій царині найкращих національних мистецьких традицій і, водночас, активне спрямування до новітніх образно-пластичних та технічних експериментів. Ці принципи вважалися пріоритетними для українських майстрів, починаючи від доби модерну, яка визначалась спалахом пошуків архітекторів спільно з художниками українського національного стилю і творення «нового мистецтва» початку століття.

 
 

Попри всі проблеми як в українській культурі, так і в суспільстві сьогодні українське «мистецтво вогню» з притаманними йому найкращими якостями як народного, так і професійного мистецтва минулих епох, можна позиціонувати як вдалий сплав традиційних і новаційних ідей, адаптований до сучасного європейського художнього процесу, завдячуючи чому це мистецтво може гідно презентувати Україну на усіх світових рівнях. У виставці беруть участь провідні майстри сучасного "мистецтва вогню" Києва, Львова, Полтави, Харкова, Донецька, Черкас, Хмельницького, Луцька, Ужгорода, Тернополя, Чернівців, а також молоді творці з усієї України.

Олександра Слабошпицька (Одеса). «Місто кривих будинків», 2015. Скло, вітражний розпис
Тетяна Колечко (Київ). «Спрага», 2006. Мідь, емаль, левкас

Автор ідеї, організатор виставки:
Балибердін Володимир Іванович голова секції декоративно-прикладного мистецтва КО НСХУ.

Автор концепції виставки, куратор-координатор:
Чегусова Зоя Анатоліївна член НСХУ, президент Української секції Міжнародної асоціації арт-критики АІСА, н.с. ІМФЕ ім. М.Т.Рильського НАН України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка.

Юлія Бородай (Київ). «Марійчині квіти», 2008. Мідь, емаль, дерево 
Олександра Барбалат (Київ). «Муза джазу», 2013. Сталь, гаряча емаль
Устим Федько (Київ). «Гра». Диптих, 2008. Мідь, емаль
Людмила Богуславська (Львів). Композиція «Абстрактні форми», 2013. Шамот, абстрактні форми
Юрій Войтович (Київ). «Політ», 2014. Шамот, глина, поливи, емаль
 
Автор фото - Юлія Наумова

Адреса: Київ, вул. Артема, 1-5, Будинок художника

 

Другие новости

 • Киев: Nick Ace. Abstract Expressionism

  Пятница, 23 января 2015

  Галерея современного искусства «Триптих АРТ»  в рамках сотрудничества с молодыми художниками  представляет: Nick Ace. Abstract Expressionism.

   

   

   

   

   

   

   

 • І Всеукраїнська виставка «Сучасне

  Среда, 21 января 2015

  З 16 січня по 8 лютого 2015 року у виставкових залах «Будинку художника» у Києві проходить І Всеукраїнська виставка «Сучасне "мистецтво вогню" України».

   

   

   

   

   

   

   

 • Киев: «Калейдоскоп счастья»

  Вторник, 20 января 2015

  Арт-галерея Мануфактура представляет украинскую художницу Анастасию Крайневу с выставкой «Калейдоскоп счастья» - одним из самых положительный проектов галереи.

   

   

   

   

   

   

 • Киев: живопись Петра ЛЕБЕДИНЦА

  Суббота, 17 января 2015

  В киевской галерее «НЮ АРТ» по 24 января продолжает работу персональная выставка известного украинского современного живописца  Петра Лебединца.

   

   

   

   

   

   

 • Киев: эмальерное искусство

  Четверг, 15 января 2015

  В Национальном музее украинского народного декоративного искусства до 25 января продолжает работу выставка «КВАДРА мини-металл. Ювелирное искусство – мини-эмали».

   

   

   

   

   

   

Комментарии (0)

Оставить комментарий

Вы комментируете как Гость.